Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, który jest wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Jest on oparty na technologii tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem, za pomocą którego dostarcza się w głąb skóry aktywne składniki. Dzięki bezpośredniej aplikacji odżywczej ampułki w głębsze warstwy skóry, infuzja tlenowa jest niezwykle skuteczna, a rezultaty stają się widoczne niemal natychmiast po jej wykonaniu i są długotrwałe. Skóra po takim zabiegu staje się odżywiona, nawilżona i wygląda młodziej, a wszystko to dzieje się na wielu poziomach – nie tylko na zewnątrz, ale również w najgłębszych warstwach komórkowych.


Infuzja tlenowa jest zabiegiem skierowanym do wszystkich osób, które chcą widocznie poprawić wygląd swojej skóry, ale w sposób nieinwazyjny i bardzo bezpieczny. Wykonywać go można niemal bez względu na wiek. W przypadku młodej skóry, infuzja tlenowa ma działanie profilaktyczne – zapobiega przedwczesnemu starzeniu, utracie wody oraz zmniejszeniu jędrności skóry. Natomiast, skóra dojrzała potrzebuje zahamowania istniejących już procesów starzenia i redukcji jej efektów – zmarszczek, zmniejszonego napięcia i jędrności skóry oraz poszarzałej cery. Ze względu na bezpieczeństwo infuzji oraz natychmiastowe efekty, które pojawiają się już po pierwszej wizycie w gabinecie, można ją wykonywać nie tylko w postaci serii składającej się z kilku zabiegów, ale nawet jednorazowo – tuż przed ważnym wyjściem.


Do zabiegów wybrałam ampułki stworzone specjalnie do infuzji tlenowej, włoskiej marki iSol. Oxygen sensitive-age tri-peptide – skoncentrowane serum antystarzeniowe z tripeptydami.


Składniki aktywne:
Olejek arganowy – fundamentalny i funkcjonalny aktywny składnik serum służący aktywacji dotleniania tkanek [ patrz opis wprowadzający ]
Acetylo-tetrapeptyd-15 – zmniejsza reakcje nerwowe na bodźce zewnętrzne (szczególnie do wrażliwej skóry)
Tripeptydy – pochodzenia syntetycznego, naśladują działanie funkcjonalnej cząsteczki (Waglerin 1) obecnej w jadzie Żmii Templariuszy. Złagadzają owal twarzy poprzez zmniejszenie skurczu mięśni.
Olej palmitynowy esapeptide-19 – ułatwia rozluźnienie mięśni twarzy, dzięki możliwości kolidowania z kompleksem SNARE. Jest on odpowiedzialny za kurczenie mięśni twarzy, które odpowiadają za tworzenie zmarszczek mimicznych.
Śluz nagietka – ma działanie przeciwzapalne, łagodzące, odżywcze, kojące i nawilżające


Efekty zabiegu:
Odpowiednio stężony tlen pod ciśnieniem, aplikowany bezpośrednio w skórę, przenosi aktywne składniki preparatów odżywczych, które natychmiast poprawiają kondycję skóry, co uwidacznia się w postaci:
– wygładzenia okolic oczu
– rozjaśnienia przebarwień
– lepszego ukrwienia skóry
– zwiększonego metabolizmu komórkowego
– wypełnienia i poprawienia konturów twarzy
– redukcji cienkich linii zmarszczek
– złagodzenia stanów zapalnych i trądzikowych
– złagodzenia objawów łuszczycy i egzemy
– dotlenienia i głębokiego nawilżenia skóry (na poziomie komórkowym)
– bardziej napiętej i elastycznej skóry
– rozjaśnienia i poprawy kolorytu
– przyspieszenia procesów gojenia.


Przeciwwskazania:
– opryszczka
– alergie skórne