Skin Stimulation
Skin Stimulation to zaawansowany zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych i terapii mikroigłowej. Procedura zabiegowa w efektywny sposób wygładza zmarszczki i poprawia napięcie skóry, widocznie rozświetla, zwiększa nawilżenie i silnie odżywia skórę. Stymulatory wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych. Pobudzają komórki do namnażania, dzięki czemu uzyskujemy efekt wypełnienia oraz ujędrnienia.
- stymulacja biochemicznej kaskady regeneracji i remodelingu skóry
- stymulacja syntezy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny
- poprawa jędrności i napięcia skóry
- zwiększenie elastyczności
- redukcja zmarszczek
- poprawa nawilżenia
- ochrona przed transepidermalną utratą wody (TEWL)
Stymulatory tkankowe nie są zarezerwowane tylko dla zabiegów medycyny estetycznej. W zabiegach kosmetologicznych również wykorzystywane są stymulatory tkankowe, co wpływa na poprawę jakości i wyglądu skóry. Różnica polega na sposobie i miejscu podania. Podczas mezoterapii igłowej produkt podawany jest głębiej, gdzie z powodzeniem działa i przynosi określone efekty, ale stymulacja zewnętrzna i ilość nakłuć jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku mezoterapii mikroigłowej. Z kolei mezoterapia mikroigłowa, mimo że działa bardziej powierzchownie, a preparaty nie wnikają tak głęboko jak podczas mezoterapii igłowej, mocno stymuluje skórę od zewnątrz, co w rezultacie wpływa na regenerację i przebudowę skóry właściwej. Mezoterapię mikroigłową nazywa się niechirurgiczną metodą liftingu skóry. Sama medycyna estetyczna nie wystarczy, aby skóra wyglądała dobrze. Zewnętrzna pielęgnacja i stymulacja skóry jest niezbędna dla jej dobrego funkcjonowania i wyglądu. Jedno nie wyklucza drugiego, co więcej, jedno nie zastąpi drugiego.
- ciąża, karmienie piersią
- choroby nowotworowe. U chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje oraz gorsze gojenie ran
- nieustabilizowana cukrzyca (problem z krzepliwością krwi, zaburzenie percepcji odczuwania, skłonności do infekcji)
- łuszczyca
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryny)
- leki sterydowe (6-12 miesięcy po odstawieniu leków). Naskórek po sterydach jest cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone
- otwarte rany lub zmiany chorobowe w miejscu zabiegowym
- trądzik w fazie aktywnej
- terapia retinoidami
- aktywna opryszczka
- choroby z autoimmunoagresji (stwardnienie rozsiane, choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, cukrzyca insulinozależna, reumatoidalne zapalenie stawów, bielactwo, toczeń, zapalenie tętnicy skroniowej)
- choroby krwi (małopłytkowość, anemia)