J Evolution Therapy

J Evolution Therapy to rewolucyjna kuracja, która opiera się na modyfikacji klasycznego peelingu Jessnera. W tej nowoczesnej terapii rezorcynol zastąpiony jest jego bezpieczną i skuteczniejszą postacią - heksylorezorcynolem. Składnik ten łączy się z kwasem mlekowym, cytrynowym, a także salicylowym. Działanie produktu wzmacnia dodatkowo bakuchiol (roślinna alternatywa retinolu) oraz witamina C. Intensywna forma peelingu przeznaczona jest dla skór zniszczonych, ze zmarszczkami i bruzdami. Zabieg ten poprawi cerę dotkniętą fotostarzeniem, przebarwieniami oraz tę grubą, oporną na inne peelingi.

Substancje aktywne:

Heksylorezorcynol – substancja ma działanie przeciwzapalne, a także jest bardzo skuteczna w odmładzaniu skóry.

Witamina C – ujędrnia skórę, a także opóźnia proces jej starzenia się. Dodatkowo witamina C ma również działanie wzmacniające naczynia krwionośne.

Kwas cytrynowy – działa odmładzająco, opóźnia proces starzenia się skóry, ma działanie złuszczające.

Bakuchiol – wspaniale działa na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Redukuje zmarszczki, niedoskonałości oraz wszelkie zmiany powstające na skórze na skutek upływającego czasu. Składnik ten stymuluje także produkcję kolagenu oraz wspomaga syntezę kwasu hialuronowego.

Kwas mlekowy – ułatwia przenikanie do skóry substancji aktywnych, a także działa nawilżająco, odmładzająco i ujędrniająco.

Kwas salicylowy – ma silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, świetnie złuszcza skórę.

Pielęgnacja po zabiegu:

Jeden dzień po zabiegu skóra jest napięta, przybiera również ciemniejszy odcień. Mogą pojawić się obszary ciemnobrązowe. Na 2-3 dzień skóra zaczyna pękać i łuszczyć się dużymi płatami. Czas regeneracji skóry to 4 tygodnie. W tym czasie nie można wykonywać żadnych innych peelingów, ani stosować preparatów z kwasami.

  • bardzo cienka, zbyt reaktywna skóra
  • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zapalenia skóry
  • przerwana ciągłość naskórka oraz aktywna opryszczka
  • leczenie izotretynoiną
  • stan obniżonej odporności
  • nowotworowe stany zapalne skóry
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • alergia na jeden ze składników preparatu