Kosmetyka

Oczyszczanie manualne
Manualne oczyszczanie polega na dokładnym, ręcznym oczyszczeniu skóry z zaskórników, grudek, prosaków, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest polecany przede wszystkim dla skór tłustych, łojotokowych, skłonnych do powstawania grudek, zaskórników, prosaków zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jednak nie tylko skóry tłuste i łojotokowe poddaje się temu zabiegowi. Manualne oczyszczanie twarzy polecane jest również dla skór normalnych i suchych, które z różnych czynników takich jak nieodpowiednia pielęgnacja, niestaranny demakijaż, czy niehigieniczny tryb życia (np. palenie papierosów) są zanieczyszczone, poszarzałe, występują na nich zaskórniki, grudki, prosaki.


Wskazania: skóra przetłuszczająca się, łojotokowa; grudki, zaskórniki, prosaki, zaczopowane ujścia gruczołów łojowych.


Przeciwwskazania: zakażenia wirusowe: opryszczka, zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, zakażenia grzybicze,uszkodzenia ciągłości skóry, skłonności do pojawiania się bliznowców (przeczosy, nadżerki), trądzik z aktywnym stanem zapalnym (krostkowy, ropowiczy), trądzik różowaty oraz choroby naczyniowe, kruche, popękane naczynia krwionośne, znamiona i nowotwory, toczeń, przebyte zabiegi chirurgiczne w miejscu planowanego zabiegu (z przerwą nawet do 2 miesięcy), w przypadku leczenia pochodną witaminy A przerwa do 3 miesięcy, świeżo opalona skóra (jeszcze czerwona i podrażniona).


Maska algowa
Odpoczynek pod taką maską to prawdziwa uczta dla suchej, naczyniowej i wrażliwej skóry. Maski algowe są to maski z alginatu, czyli odpowiednio spreparowanych ścianek komórek alg. Algi posiadają bogate składniki wpływające na wzrost nawilżenia, poprawę i regulację metabolizmu, różnicowanie się komórek naskórka, hamowanie melanogenezy, normalizowanie funkcji gruczołów łojowych, a także ochrona przed wolnymi rodnikami. Przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości alg sprawiają, że dobrze sprawdzają się w pielęgnacji cer problematycznych, trądzikowych, z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, trądzikiem różowatym.