Melanostatic

Zabieg Melanostatic otrzymał Laur Kosmetologii 2014r. w kategorii: Zabieg wybielający.


Zabieg polega na wprowadzeniu, za pomocą cząsteczek kwasu migdałowego i laktobionowego, składników o działaniu wybielającym i rozjaśniającym skórę, zawartych w kapsułkach Melanostatic + (zawiera: alfa-arbutynę, niacynamid i witaminę C). Działa lekko keratolitycznie o przedłużonym działaniu, co oznacza, że skóra może się delikatnie łuszczyć /prószyć przez około 4/5 dni po zabiegu. Ze względu na specyfikę przebarwień skórnych efekty rozjaśnienia przebarwień zabiegu widoczne są najwcześniej po 2 tygodniach od aplikacji.


Głównymi składnikami aktywnymi są:
– alfa arbutyna – nowoczesna substancja 10-krotnie silniejsza od arbutyny. Hamuje enzym tyrozynę, odpowiedzialną za produkcję melaniny (działanie na poziomie skóry właściwej);
– niacynamid – stabilna forma witaminy PP. Hamuje przenikanie melaniny do naskórka. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych, wyrównując tym samym barwę skóry.
– witamina C – nowoczesna postać witaminy C o przedłużonym działaniu silnie rozjaśnia istniejące już przebarwienia, chelatując jony miedzi i żelaza. Jednocześnie stymuluje odnowę komórkową przyczyniając się do działania przeciwstarzeniowego;
– kwas migdałowy – maksymalizuje biodostępność składników aktywnych: alfa arbutyny, niacynamidy oraz witaminy C. Ponadto sam działa rozjaśniająco oraz stymuluje komórki skóry do odnowy. Złuszcza martwe komórki naskórka, wspomagając usuwanie już istniejących przebarwień.


Wskazania:
– przebarwienia posłoneczne i pozapalne
– blizny po zapalne
– ostudy hormonalne np. (po ciąży)
– plamy soczewicowate (starcze)
– przebarwienia potrądzikowe
– nierówny koloryt skóry, rozjaśnienie piegów
– plamy na dłoniach
– fotostarzenie (rogowacenie słoneczne)
– dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku


Przeciwwskazania: aktywna opryszczka, podwyższona temperatura ciała, uczulenia na składniki zawarte w produktach, stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, leczenie farmakologiczne mające wpływ na stan skóry.